UA | DE

Pacjenci z Ukrainy leczą się w Krakowie

11 maja 2017

Rośnie liczba Ukraińców pracujących i studiujących w naszym kraju. Małopolski Urząd Wojewódzki pod względem liczby wpływających spraw dotyczących legalizacji pobytu oraz pozwoleń na pracę dla cudzoziemców (głównie z Ukrainy) był w 2016 roku na drugim miejscu – zgłoszono ponad 13,3 tys. wniosków, co jest wzrostem o ponad 100 proc. Usługi medyczne na zachodnim poziomie i bliskość ośrodków sprawiają natomiast, że małopolskie placówki medyczne są atrakcyjną alternatywą dla obywateli zza wschodniej granicy.

Od początku działalności Centrum Radioterapii Amethyst, które ściśle współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera, leczenie przeszło tu kilkanaście osób z Ukrainy. Mają one dostęp do lekarzy różnej specjalności, podobnie jak pacjenci z Polski. Z myślą o chorych cudzoziemcach ośrodek przygotował ulotki w języku ukraińskim, a także przetłumaczył dokumenty, zapewnia też pacjentom pomoc tłumacza czy znalezienie miejsca pobytu na czas zabiegów radioterapii.

Budowa Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu Budowa Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu

2.06.2017

Trwa budowa Centrum Radioterapii Amethyst przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu.

czytaj więcej >
Metoda breath hold w radioterapii nowotworów piersi Metoda breath hold w radioterapii nowotworów piersi

24.05.2017

Jak skutecznie prowadzić radioterapię nowotworów piersi i chłoniaków, chroniąc jednocześnie serce przed ryzykiem powikłań kardiologicznych? W Centrum Radioterapii Amethyst tego typu zabiegi realizowane są metodą breath hold.

czytaj więcej >
Pacjenci z Ukrainy leczą się w Krakowie Pacjenci z Ukrainy leczą się w Krakowie

11.05.2017

Centrum Radioterapii Amethyst otwarte na pomoc chorym z zagranicy.

czytaj więcej >