UA | DE

Biuro prasowe

Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu jeszcze w tym roku Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu jeszcze w tym roku

2.06.2017

Międzynarodowe standardy leczenia, nowoczesny sprzęt, całość terapii w jednym miejscu – takie korzyści odniosą pacjenci z rejonu Zgorzelca dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst. Placówka powstaje w ścisłej współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Zgorzelcu. Będzie działała jeszcze w tym roku.

czytaj więcej >
Głęboki wdech chroni serce Głęboki wdech chroni serce

24.05.2017

Jak skutecznie prowadzić radioterapię nowotworów piersi i chłoniaków, chroniąc jednocześnie serce przed ryzykiem powikłań kardiologicznych? W Centrum Radioterapii Amethyst tego typu zabiegi realizowane są poprzez napromienianie na wstrzymanym oddechu – czyli metodą breath hold.

czytaj więcej >
Ukraińscy pacjenci przyjeżdżają na leczenie do Krakowa Ukraińscy pacjenci przyjeżdżają na leczenie do Krakowa

11.05.2017

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie leczy pacjentów z Ukrainy. Usługi medyczne na zachodnim poziomie i bliskość ośrodków sprawiają, że małopolskie placówki medyczne są atrakcyjną alternatywą dla obywateli zza wschodniej granicy, a liczba Ukraińców pracujących i studiujących w naszym kraju stale rośnie.

czytaj więcej >
Wyższe standardy leczenia onkologicznego w Małopolsce Wyższe standardy leczenia onkologicznego w Małopolsce

5.01.2017

Ponad 5 tys. pacjentów, którzy zakończyli leczenie, 12 tys. udzielonych porad lekarskich w ośrodku i 19 tys. w przyszpitalnej poradni, stałe konsultacje psychonokologa i dietetyka – Centrum Radioterapii Amethyst podsumowuje trzylecie działalności.

czytaj więcej >
Pięciotysięczny pacjent zakończył leczenie w Centrum Radioterapii Amethyst Pięciotysięczny pacjent zakończył leczenie w Centrum Radioterapii Amethyst

18.11.2016

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie świętuje mały jubileusz – w połowie listopada swoje leczenie zakończył tu pięciotysięczny pacjent. Ośrodek blisko współpracujący ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera ma już ugruntowaną pozycję wśród tego typu placówek w Małopolsce, z roku na rok obejmując leczeniem coraz więcej osób walczących z nowotworami.

czytaj więcej >