UA | DE

Krakowski szpital pierwszy w Małopolsce

15 grudnia 2017

W ogłoszonym właśnie najnowszym Rankingu Szpitali 2017 krakowski Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera zajął 13 miejsce w kraju i pierwsze w województwie.

Już po raz 14 poznaliśmy zestawienie stu najlepszych szpitali w Polsce. Ogólnokrajowy ranking, publikowany przez dziennik Rzeczpospolita, jest częścią akcji Bezpieczny Szpital Przyszłości promującej bezpieczeństwo w szpitalach prywatnych i publicznych poprzez edukację personelu, a także dostarczanie wiedzy na temat przeciwdziałania zdarzeniom niepożądanym. Za profesjonalną i merytoryczną ocenę placówek odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) – centralna jednostka resortu zdrowia. Patronat honorowy nad rankingiem objął Minister Zdrowia.

W tegorocznym zestawieniu Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera zajął 13 miejsce wśród placówek z całego kraju, był też najlepszy wśród szpitali w województwie małopolskim. Zdobył 865,1 pkt na 1000 możliwych, więcej niż w zeszłorocznej klasyfikacji (w 2016 r. miał ich 850).

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystej gali 14 grudnia. Przedstawiciele najlepszych szpitali odbierali dyplomy z rąk wiceministra Marka Tombarkiewicza oraz  Bogusława Chraboty, redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita, wśród gości obecna była także dr Paulina Karwowska, dyrektor warszawskiego biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku

9.01.2018

Właśnie ukazała się polskojęzyczna  książka  o radioterapii  onkologicznej. W tłumaczenie oraz opracowanie tej niezwykle potrzebnej pozycji zaangażowali się m.in. lekarze z krakowskiego Centrum Radioterapii Amethyst.

czytaj więcej >
Cztery lata Centrum Radioterapii Amethyst Cztery lata Centrum Radioterapii Amethyst

27.12.2017

Z każdym rokiem w ośrodku rośnie liczba leczonych osób oraz stosowanych technik napromieniania – w sumie od momentu otwarcia do końca listopada br. przyjęto tu ponad 7,7 tys. pacjentów.

czytaj więcej >
Krakowski szpital pierwszy w Małopolsce Krakowski szpital pierwszy w Małopolsce

15.12.2017

W ogłoszonym właśnie najnowszym Rankingu Szpitali 2017 krakowski Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera zajął 13 miejsce w kraju i pierwsze w województwie.

czytaj więcej >