UA | DE

Sympozjum radioterapeutyczne w Rzymie

6 października 2017

W połowie października odbędzie się piąta edycja corocznego sympozjum UPMC poświęconego radioterapii. Wśród uczestników będzie też prof. Razvan Galalae, dyrektor rady medycznej Amethyst Radiotherapy.

Uczestnicy V UPMC International Annual Symposium spotkają się w dniach 12-13 października w siedzibie Izby Handlowej w Rzymie. Obrady przebiegać będą pod hasłem „Radiochirurgia stereotaktyczna – porównanie doświadczeń krajowych”. Sympozjum jest okazją do spotkania lekarzy z całego świata z takich specjalizacji jak m.in. onkologia, chirurgia, geriatria, neurologia, radiologia diagnostyczna, urologia, ale też interna czy medycyna ogólna. W zeszłorocznej edycji udział wzięło około stu specjalistów.  W Rzymie z prezentacją o brachyterapii w leczeniu raka prostaty wystąpi prof. Razvan Galalae, dyrektor rady medycznej Amethyst Radiotherapy.

Mieszkańcy walczą o zgorzelecką radioterapię Mieszkańcy walczą o zgorzelecką radioterapię

17.10.2018

Stowarzyszenie „AMAZONEK” i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu zbiera podpisy pod petycją do prezesa NFZ oraz Ministra Zdrowia o umożliwienie działania nowo wybudowanego ośrodka radioterapii. Poparcie wyraziło już ponad 8,3 tys. osób.

czytaj więcej >
Oświadczenie Amethyst Polska w sprawie Centrum Radioterapii w Zgorzelcu Oświadczenie Amethyst Polska w sprawie Centrum Radioterapii w Zgorzelcu

28.09.2018

W związku z medialnymi doniesieniami, informującymi o problemach Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu w uzyskaniu kontraktu...

czytaj więcej >
Badanie systemu opieki onkologicznej Badanie systemu opieki onkologicznej

25.09.2018

Centrum Radioterapii Amethyst bierze udział w ogólnopolskim badaniu „Ścieżka pacjenta”. Projekt koordynowany przez Fundację Onkologia 2025 zweryfikuje  realny czas oczekiwania na diagnozę i leczenie onkologiczne w Polsce.

czytaj więcej >