UA | DE

Biuro prasowe

Skutecznie leczyć nowotwory piersi Skutecznie leczyć nowotwory piersi

23.10.2017

Rak piersi to na świecie najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Szacuje się, że co roku ta choroba rozpoznawana jest u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tys. umiera z tego powodu.

czytaj więcej >
Instalacja specjalistycznego sprzętu w Centrum Radioterapii w Zgorzelcu Instalacja specjalistycznego sprzętu w Centrum Radioterapii w Zgorzelcu

16.08.2017

Trwają prace wykończeniowe budynku oraz rozpoczęła się instalacja akceleratorów w Centrum Radioterapii Amethyst, które powstaje przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu. Uruchomienie placówki planowane jest w listopadzie br.

czytaj więcej >
W Amethyście uczą radioterapeutów W Amethyście uczą radioterapeutów

24.07.2017

Pięciu lekarzy-rezydentów przygotowuje się w Centrum Radioterapii Amethyst do specjalizacji. To odpowiedź tej placówki na pogłębiający się deficyt lekarzy w Polsce.

czytaj więcej >
Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu jeszcze w tym roku Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu jeszcze w tym roku

2.06.2017

Międzynarodowe standardy leczenia, nowoczesny sprzęt, całość terapii w jednym miejscu – takie korzyści odniosą pacjenci z rejonu Zgorzelca dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst. Placówka powstaje w ścisłej współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Zgorzelcu. Będzie działała jeszcze w tym roku.

czytaj więcej >
Głęboki wdech chroni serce Głęboki wdech chroni serce

24.05.2017

Jak skutecznie prowadzić radioterapię nowotworów piersi i chłoniaków, chroniąc jednocześnie serce przed ryzykiem powikłań kardiologicznych? W Centrum Radioterapii Amethyst tego typu zabiegi realizowane są poprzez napromienianie na wstrzymanym oddechu – czyli metodą breath hold.

czytaj więcej >