UA | DE

Biuro prasowe

Pierwszy pacjent Centrum Radioterapii  w Zgorzelcu Pierwszy pacjent Centrum Radioterapii w Zgorzelcu

14.11.2018

W środę 14 listopada pierwszy pacjent Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu rozpoczął zabiegi napromieniania. Dzięki temu chorzy z całego regionu nie są już zmuszeni jeździć na leczenie radioterapeutyczne do innych miast oddalonych od Zgorzelca.

czytaj więcej >
Działamy na rzecz pacjentów Działamy na rzecz pacjentów

27.09.2018

Nowoczesne Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu jest gotowe od maja br. Na pacjentów czekają dwa najnowszej generacji akceleratory i specjalistyczny personel medyczny. Wielospecjalistyczny Szpital w Zgorzelcu nie może jednak porozumieć się z NFZ w sprawie kontraktu na radioterapię, przez co ośrodek radioterapii nie przyjmuje pacjentów.

czytaj więcej >
Wakacyjny warsztat dietetyczny dla pacjentów i ich rodzin Wakacyjny warsztat dietetyczny dla pacjentów i ich rodzin

25.06.2018

Co jeść, a czego nie jeść w trakcie chemio- czy radioterapii? Jak właściwie się żywić po zakończeniu leczenia, aby nie doprowadzić do niebezpiecznego spadku masy ciała? O tym oraz o mitach dotyczących raka i diety można będzie posłuchać podczas najbliższych otwartych warsztatów dietetycznych w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.

czytaj więcej >
Raport o polskiej radioterapii onkologicznej Raport o polskiej radioterapii onkologicznej

28.03.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest największym – pod względem liczby leczonych pacjentów – ośrodkiem radioterapeutycznym w Małopolsce.Z raportu przygotowanego przez krajowego konsultanta w dziedzinie radioterapii onkologicznej wynika też, że w zestawieniu liczby mieszkańców przypadających na jeden akcelerator województwo małopolskie zajmuje 8. miejsce, a na jeden aparat do brachyterapii – 5. pozycję.

czytaj więcej >
Brachyterapia bardziej przyjazna Brachyterapia bardziej przyjazna

28.02.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wydało specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii. Poradnik brachyterapii otrzymują wszyscy pacjenci poddawani tej terapii.

czytaj więcej >